Biga TSO İle Halkbank Arasında Protokol İmzalandı

1 yıl önce eklendi 39 defa görüntülendi

Biga TSO İle Halk Bankası Arasında Paraf Kart Tedarik Zinciri Finansman Protokolü İmzalandı.

Konu ile ilgili Biga TSO’dan gelen açıklama ise şöyle;

“Halk Bankası’nın üyelerimiz için hizmete sunmuş olduğu Paraf Kart ile yapacakları alımlarda 540 güne kadar vade ve finansman avantajlarından yararlanılacak. Bu vade alıcı için ciddi bir işletme finansmanı sağlarken, satıcılar da özel oranlarla ertesi iş günü veya banka garantisi ile blokeli veya taksit vadesinde tahsilat yapabilecek.

Halk Bankası ile üyelerimiz için önemli işbirliği başlattıklarını dile getiren Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan ve Halk Bankası Biga Şube Müdürü Mustafa Gökdemir bu protokol ile TSO üyelerimize, ticari mal alım ve satımlarında güvenli ticaret sistemi ve kolay finansman imkanı getirildiğini belirttiler. Halk Bankası “Paraf Kart” sayesinde üreticiler ve satıcılar tahsilat ile uğraşmadan güven içinde mallarını satacaklar, sattıkları malın bedelini risk taşımadan Halk Bankası garantisi ile peşin ya da taksitle alacaklar. Böylece 1 buçuk seneye ulaşan kredi imkânına kavuşmuş olacaklar.”

Başkan Doğan protokolün KOBİ’leri yatırım ve üretim için teşvik edeceğini belirterek, KOBİ’lerin finansman istikrarı tedarik zincirini sağlamlaştıracağının altını çizdi ve TSO üyelerinin, başvuru ve detaylı bilgiyi Halk Bankası Biga Şubesine giderek alabileceklerini ifade etti. Ayrıca bu projenin gerçekleşmesinde büyük emek sarf eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür eden Doğan, Paraf Kart tedarik zinciri finansman protokolünün tüm TSO üyelerine hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Haberi Kaynak Sitede Oku