Biga Belediyesi’nden kiracılara müjde

1 yıl önce eklendi 29 defa görüntülendi

Biga Belediyesi’nin 2021 yılı Ocak ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Biga Belediye Meclisi Ocak 2021 ayı olağan Meclis toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında 5 Ocak 2020 Salı saat 16:00’da Atatürk Kültür Merkezi Konferans salonunda pandemi kurallarına dikkat edilerek yapıldı. Toplantıda 16 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Toplantıya, siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlar ve basın mensupları katılırken toplantı Biga Belediyesi’nin Facebook sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlandı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın “2021 yılının tüm insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. Toplantımızda aldığımız kararlarımız ve alacağımız kararlarımız Biga’mız ve Bigalı vatandaşlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum” sözleriyle toplantıyı başlatmasının ardından Denetim Komisyonu seçimine geçildi.

Kiracılara kira almama ve yüzde 50 indirim müjdesi

Gündemin 12. maddesinden Biga Belediyesi’nin kiracısı olan esnafa sevindirici karar çıktı. Belediye kiracısı olan işletmelerin faaliyetlerine başlayana kadar kira alınmaması ve diğer kiracılar ile pazar işgal ve diğer harçlardan ise Ocak, Şubat ve Mart 2021 kiralarında yüzde 50 indirim yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Erdoğan, “Esnafımıza ve kiracılarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Ş. Ezgi Tuncel

Biga Belediyesi’nden kiracılara müjde yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku