Belediyeden Mühürlenen Mescid Açıklaması

8 ay önce eklendi 16 defa görüntülendi

Gelibolu Belediyesi, sosyal medya platformlarında belediyenin vatandaşların ibadet ettiği mescidi mühürlediği yönünde çıkan paylaşımlar nedeniyle açıklamada bulundu.

Gelibolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, mescidin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çanakkale Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonunun aldığı karar sonucunda gerekli işlemlerin yapıldığı belirtildi. Gelibolu Belediyesi tarafından kamuoyunu bilgilendirme açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından sosyal medya platformları üzerinde başlatılan; “Belediyemizin vatandaşlarımızın ibadet ettiği bir mescidi mühürlediği” yönünde ve Belediye Başkanımız ile kurumumuzu karalamaya yönelik maksatlı paylaşımlar neticesinde konu hakkında kamuoyunu aydınlatma gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Bahsi geçen ilçemiz, Camiikebir Mahallesi 75 Ada 87 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde yer alan, içerisinde mescidin de bulunduğu tüm izinsiz uygulamaların kaldırılmasına ilişkin mühürleme işlemi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çanakkale Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonunun 27.05.2021 tarih ve 1125 Karar sayılı idari işlemine dayanmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kararın uygulanmasını Belediye Başkanlığımıza bildirmesi neticesinde kurumumuz ekiplerince yasal mevzuat çerçevesinde gerekli işlemler yapılmıştır.

Halkımızın mesnetsiz, asılsız iddialara itibar etmemesini kamuoyunun bilgisine önemle sunarız”

Haber: Cevriye ŞAHİN

Haberi Kaynak Sitede Oku