Belediyeden Açıklama!

4 ay önce eklendi 15 defa görüntülendi

Gelibolu Belediyesi, sosyal medyada “Gelibolu’da” isimli topluluk sayfasında çıkan ‘Hamzakoy ve Fener Sokağa Çöp Tenekesi koyun lütfen!’ başlıklı paylaşım nedeniyle kamuoyunu bilgilendirme yazısı yayımladı.

Gelibolu Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Güzel şehrimiz Gelibolu ile ilgili faaliyetleri, etkinlikleri, vatandaşların şikayet ve taleplerini sosyal medya mecrasında paylaşan “Gelibolu’da” isimli topluluk sayfasında 23 Mayıs 2022 tarihinde bir vatandaşımızın şikayeti yansıtılarak “Hamzakoy ve Fener Sokağa Çöp Tenekesi koyun lütfen!” başlığı ile bir paylaşım yapılmıştır. Sürekli gündemde yer eden bu iki konu hakkında kurumumuz tarafından açıklama yapma zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

Bahse konu paylaşımda yer alan Hoca Hamza Mahallesi Fener Sokak’a çöp konteyneri konulması için kurumumuza talepler gelmekte olup, Temizlik İşleri Müdürlüğü’müz bu talebi yerine getirerek ilgili noktaya defalarca kez çöp konteyneri ve cüruf tenekesi koymuştur.

Ancak sokak sakinleri arasında nedenini bilemediğimiz yaşanan anlaşmazlık sonucu çöp konteynerinin yerinden kaldırılması için kurumumuza sürekli dilekçe verilmektedir. Son olarak 29.06.2021 tarihli ve 17 vatandaşımızın imzasının bulunduğu dilekçeye istinaden bu konteyner ekiplerimizce yerinden kaldırılmıştır.

Belediyemize buna karşılık konteynerin kaldırılması yönünde 17.01.2022 tarihinde 15 imzalı verilen yeni dilekçe doğrultusunda; bu kez konteyner tekrar aynı yerine konulmuş ancak çöp toplama saati saat 11:00-11:30 olarak belirlenmiş, bu uygulama dilekçe sahibine imza karşılığı tebliğ edilmiştir. Saat düzenlemesi ile uygulama bu şekilde devam ederken sokak sakinlerinin konteynerin yeniden kaldırılmasını talep etmesi üzerine, o çöp konteyneri Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce yeniden yerinden alınmıştır!

Bahse konu paylaşımda Hamzakoy ile ilgili şikayetlere cevap vermek gerekirse; yaz sezonu uygulaması kapsamında Hamzakoy sahil şeridi bir bütün şekilde her sabah 05:00-08:00 arasında plaj temizleme makinesi ve personelimizle düzenli olarak temizlenmekte, sahilde bulunan çöp konteynerleri de periyodik olarak belirlenen saatlerde boşaltılmaktadır. Mevsim koşulları gereği günün ilk saatlerinde kıyıya denizden gelerek toplanan yosun, çöp vb. maddeler doğanın bir gerçeği olup, yukarıda belirtilen şekilde olumsuz tüm görüntüler ekiplerimizce her sabah ortadan kaldırılmaktadır.

Değerli halkımızın bilgisine sunar, saygılar sunarız” ifadelerine yer verildi.

Haber: Cevriye ŞAHİN

Haberi Kaynak Sitede Oku