Başkanlardan aşı uyarısı (videolu haber)

8 ay önce eklendi 22 defa görüntülendi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Ahilik Haftası nedeni ile Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret etti. Başkan Gökhan ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ünal Özcan yaptıkları açıklamada pandemi nedeni ile en çok esnafın yara aldığını ve aşı konusunda üzerine düşen görevi yapmaları gerektiğini belirttiler.


Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Ahilik CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ile birlikte Ahilik Haftası nedeni ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifini ziyaret etti. Önce Esnaf ve Sanatkârlar Odasına giden Başkan Gökhan Ünal Özcan’a Kırşehir’den getirmiş olduğu hediyeyi takdim etti. Ardından Başkan Ünal Özcan esnafın pandemi sürecinde yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Aşı konusuna da değinen Özcan, “Pandemi sürecinde olmazsa olmazımız aşı konusunda gereken özeni göstermesi. Başka türlü bu işin altından kalkmamız mümkün değil. Okullarımız açıldı, bir haftalık süreç. Üniversitelerde belirli bölümler açıldı, diğerleri açılmaya devam edecek. Biz bu konuda esnaf ve sanatkârın bir buçuk yılda çektiği sıkıntıları özellikle üniversite şehri olarak, üniversitemizin çok büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Bu konuda tüm esnaf ve sanatkârımızın aşı konusunda gereken hassasiyeti göstermesini, şu andaki kurallara uymasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ DARBEYİ ESNAF YEDİ
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise sağlık çalışanlarından sonra en büyük sıkıntıyı esnafın çektiğini belirterek şunları söyledi, “İkinci darbeyi esnafımız yedi. Tabii bazı destekler verilmeye çalışıldı. Yeterli yetersiz ona tartışmasını yapmak durumunda değilim ama sonuç itibari ile şimdi bir yere geldik, o bir yer tam istediğimiz gibi azalmasa da vakalar ama son tarihte aşının artık rahat olması sürecinde bir takım kısıtlamalar kaldırıldı. Okullar açıldı, üniversiteler açılma aşamasına geldi. Tabii bu tedbirleri elimizden bırakmamızı gerektirmez. Özellikle aşı konusunda çok dikkatli olmamız lazım. Şaı karşıtları olabilir. Onlara elbette ki insan hakkıdır saygı duyarız, ama onların yalan yanlış iş yapmasını da hoş görmeyiz. Doktorları deşifre etmeleri, doktor isimleri vermeleri, aşıdan yana olan insanlara karşı olmadık biçimde davranmalarını hoş karşılamayız. Biz de aşıyı savunanlardanız. Bilim insanları bu noktada olunmalı diyorsa onlara güvenmek zorundayız. Aşı kendimizi koruma amaçlı. Aynı zamanda herkes aşılanmalı ki birbirimize bulaştırdığımızda bunu ölümcül olmaktan çıkaralım. Normal şartlarda normal hastalık gibi geçirelim. Yoğun bakımlara düşmeyelim ve bu ekonomik süreç devam etsin”
Başkan Gökhan buradaki ziyaretinin ardından Çanakkale Esnaf ve Kefalet Kooperatifini ziyaret etti. Başkan İbrahim Ejder ile bir araya gelen Başkan Gökhan Kırşehir’den getirdiği heykeli hediye etti.

Haberi Kaynak Sitede Oku