Başkan Uygun farkındalık için çöp topladı

1 yıl önce eklendi 49 defa görüntülendi

Bayramiç Belediyesi personeli, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde farkındalık oluşturmak amacıyla Dallıçeşme Mesire Yeri’nde temizlik yaptı, çöp topladı. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun’da farkındalık için bizzat çöp topladı.

Çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla kutlanan Dünya Çevre Günü’nde, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, belediye personeliyle birlikte ilçe merkezine uzak olan Dallıçeşme Mesire Yeri’nde çöp topladı.

“En iyi temizlik kirletmemektir”

Etkinlik sonrasında açıklama yapan Başkan Mert Uygun, çevre temizliğinin sosyal bir sorumluluk olduğunu vurgulayarak “ilçemiz doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bir bölgede yer alıyor. Bu güzellikleri korumak ise hepimizin görevidir. En iyi temizlik kirletmemektir. İnsanları, özellikle çocukları ve gençleri çöplerini yere değil, çöp kutularına atmaları gerektiği konusunda bilinçlendirmek ve toplumda bir farkındalık yaratmak çok önemlidir. Güzel, tertemiz bir Bayramiç, belediyenin olduğu kadar değerli hemşehrilerimizin de sorumluluğundadır. Çöp toplamak göreviniz olmayabilir ancak çevreyi kirletmemek, yere çöp atmamak en önemli sorumluluklarınızdan biridir. Her birimiz doğaya, çevreye saygılı davranmalıyız” dedi ve çöp toplayan belediye personeline teşekkür etti.

Ş. Ezgi Tuncel

Başkan Uygun farkındalık için çöp topladı yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku