Başkan Öz de gözaltında

6 ay önce eklendi 21 defa görüntülendi

Çan Belediyesi ve Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ile ilgili geçtiğimiz günlerde başta sosyal medyada olmak üzere farklı iddialarda bulunulmuştu. Hatta Başkan Öz, bu iddialar karşısında sessizliğini bozmuş ve kamuoyu açıklaması yapmıştı. Gelinen süreçte CHP’li Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, irtikap ve rüşvet suçlamasıyla sabah saat 6.30 sularında gözaltına alındı. Biz haberi yazdığımız saatlerde ise saat 18.15 sularında ifade sürecinin devam ettiği öğrenildi.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve aralarında belediye personellerinin de bulunduğu üç kişi sabah saat 6.30 sularında gözaltına alındılar. Gözaltı kararı sonrası, CHP’li Belediye Başkanları ve ilçe başkanları harekete geçtiler. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, gözaltı kararına ilk tepki gösteren isimlerden oldu ve partililere “Derhal Çan’a” mesajı geçildi.

Ayrıca, sabah saatlerinde CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’da, Ankara’dan Çan’a harekete geçti. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başta olmak üzere CHP’li başkanlar Çan Adliyesi önünde bekleyişe geçtiler. Sabah saatlerinde başlayan ifade sürecinde, Başkan Öz’ün ifadesinin akşam saatlerine kaldığı öğrenildi.

Gözaltı kararı ile ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Uygulanan gözaltı işlemi temelsiz, yersiz, haksız ve hukuksuzdur. Çağrı yapıldığında her zaman hazır olacak seçilmiş bir belediye başkanının sabah 6.45’te eşinin ve kızının yanında gözaltına alınması kabul edilemez. Elbette bu durumu Çan halkı takdir edecektir” paylaşımını yaptı.

Geçtiğimiz aylarda CHP’li Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan gözaltına alınmıştı. Geçtiğimiz günlerde İYİ Partili Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin mahkemedeydi. Dün ise Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, gözaltına alındı.

Tunahan Ünsal

Başkan Öz de gözaltında yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku