Başkan Gökhan topu Bakanlığa attı: “Riskli alan ilan etmediler!”

1 yıl önce eklendi 54 defa görüntülendi

Çanakkale Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı, Ülgür Gökhan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Gökhan, açıklamalarında İzmir’de yaşanan deprem felaketinin ardından bir kez daha gündeme gelen “Sosyal Konutlar” meselesine değindi. Gökhan, “Biz yıllardır orayı riskli alan ilan edin diyoruz, önümüze bürokratik engeller çıkarıyorlar. Bu konuda belediye olarak elimizden geleni yaptık. Bakanlık bir an önce sosyal konutları riskli alan ilan etmeli” dedi.
Çanakkale Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı, Ülgür Gökhan başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Gökhan, toplantı esnasında gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında ilk olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının pandemi sebebiyle kısıtlanmasına değinen Gökhan, “Siyasi partiler kongre yaparken insanlar bayramlarını doğru düzgün kutlayamadı. Ama artık alıştık buna, bayramlarımızı doğru düzgün kutlayamamaya… Bu yüzden elimizden geldiğince bayramlarımızı kendi imkanlarımızla kutlamaya çalışıyoruz” dedi.
Geçtiğimiz hafta gerçekleşen İzmir depremiyle ilgili de başsağlığı dileklerini sunan Gökhan, deprem tehlikesine vurgu yaparak Çanakkale için “toplanma alanları”nın yeterli olduğunu söyledi.
Gökhan, “Deprem bugün konuşuluyor yarın unutulup gidecek. Üzgünüz, İzmir’e başsağlığı diliyoruz. Ama buradan hareketle Çanakkale’de toplanma alanı sıkıntısı olduğunu söylemek doğru değil. Çanakkale’de her mahallede toplanma alanımız var, ki bunları Belediye değil AFAD belirliyor. Çanakkale’de toplanma alanıyla ilgili herhangi bir sorun görünmüyor” dedi.
Başkan Gökhan, gündem değerlendirmesi esnasında düğüm haline gelen sosyal konutlar meselesine de değinerek Belediye’nin konuya dair herhangi bir suçu olmadığını söyledi. En başından bu yana geçen süreci anlatan ve bürokratik engellere takıldıklarını söyleyen Gökhan “Biz burayı riskli alan ilan edin dedik, strateji belgesi olmadan bunu kabul etmediler. Biz bu talebi ısrarla sürdürüyoruz. Bakanlık bu talebi kabul etmiyor. Bugün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gittik, dedim bununla ilgili bir çözüm bulmak durumundasınız. Ben yapacağım yaptım ama geldiğimiz noktada tıkandık, yapamaz hale geldik. İnsanları artık daha fazla bekletmenin manası yok. Sayın Bülent Turan’la da görüşmek istiyorum, gider Bakanlık’la da görüşürüz. Bu konunun artık çözülmesi gerek” dedi.

Haberi Kaynak Sitede Oku