Başkan Çetin dipten temizledi

1 yıl önce eklendi 42 defa görüntülendi

Dünya Çevre Günü etkinlikleri dolayısıyla, kıyı ve deniz temizlikleri devam ediyor. Geçtiğimiz gün Gökçeada’da ise Belediye Başkanı Ünal Çetin, bizzat kendisi denize dalarak, çöpleri çıkardı. Başkan dip temizliğini kendisi yaptı.

Türkiye genelinde, özellikle kıyıya sahip olan illerde, Dünya Çevre Günü etkinlikleri devam ediyor. Geçtiğimiz gün Gökçeada’da alışılmışın dışında, Belediye Başkanı Ünal Çetin dalgıç kıyafetini giydi ve suya daldı. Başkan bizzat kendisi dip temizliği yaparken, denizden kamyon kamyon çöp çıktı.

Başkan Çetin, gerçekleşen etkinlik ile ilgili, “Bugün, Çanakkale ili deniz çöpleri eylem planı kapsamında, Liman Başkanlığı koordinasyonunda, Belediyemiz ve Gökçeada Dalış Merkezi ile birlikte kıyı ve deniz dibi temizliği etkinliğini gerçekleştirdik. Ben de dalış yaparak deniz dibi temizliği faaliyetine katkıda bulundum. Belediyemiz tarafından kepçe, kamyonet, çöp poşeti gibi lojistik destek vererek faaliyetimizi sonlandırdık. Emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal

Başkan Çetin dipten temizledi yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku