Barış Atay Çanakkale’de

1 yıl önce eklendi 65 defa görüntülendi

Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu Çanakkale’ye geldi. Barış Atay’ın ilk durağı Tüm Emekliler Sendikası oldu. İkinci durağı ise saat 15.00’de Gölge Kitabevi olan milletvekili burada sevenleriyle buluşup sohbet edecek.

TÜM Emekli-Sen Çanakkale şubesinin konuğu Barış Atay Çanakkale ziyareti ile ilgili olarak şunları söyledi; “Türkiye İşçi Partisi’nin Bir Yol Var Kampanyası kapsamında diğer vekil arkadaşlarımız ve merkez komitedeki arkadaşlarımızla beraber Türkiye turu yapıyoruz. Bugünkü ayağı Çanakkale.

Gittiğimiz her yerde yereldeki sorunlar, Türkiye’nin majör siyasetinde, Türkiye Sosyalist Hareketinin nerede olması gerektiği, nasıl pozisyon alacağı ile ilgili birçok kurum kuruluş ve yurttaşlarımızla bir fikir alışverişinde bulunuyoruz.

“Türkiye için çok kritik bir dönem”

Çok kullanılan bir laftır öyle son dönemeç falan diye tabir etmek istemiyorum ama Türkiye için çok kritik bir dönem olduğu bir gerçek. Bizim argümanımız, bizim söylemimiz de; Türkiye’de sol sosyalist demokratik güçlerin pozisyon alamadığı ya da bu sürece müdahale edemediği her hangi bir iktidar değişiminin Türkiye’nin geleceği açısından uzun vadede çok yararlı olmayacağı… Ben bu fikir üzerinde ortaklaştığımızı da görüyorum bir çok şehirde. Aslında bu görüşmelerin bir ayağı diyeceğiz Çanakkale’deki bu programımıza.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel

Barış Atay Çanakkale’de yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku