Bakan Ersoy Çanakkale’ye geliyor

1 yıl önce eklendi 50 defa görüntülendi

10 Ağustos Anafartalar Zaferi dolayısıyla, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale’ye geliyor. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, konu ile ilgili “Çanakkale’miz çok özel bir şehir. Bakanlarımız hemen her fırsatta şehrimize geliyor. Tarihin son büyük süngü savaşı Anafartalar Zaferi’mizin 106. yılında da Kültür ve Turizm Bakanımız birtakım programlara katılmak üzere Çanakkale’mize geliyor” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un bir dizi programlar dolayısıyla 10 Ağustos 2021 Salı günü Çanakkale’ye geleceğini duyurdu.

Turan, “Çanakkale’miz çok özel bir şehir. Bakanlarımız hemen her fırsatta şehrimize geliyor. Tarihin son büyük süngü savaşı Anafartalar Zaferi’mizin 106. yılında da Kültür ve Turizm Bakanımız birtakım programlara katılmak üzere Çanakkale’mize geliyor.” dedi.

Ziyaret kapsamında Anafartalar Zaferi Programı, Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı Bilgilendirme Programı, Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi Açılışı, Troya Müzesi Programı, Turizmcilerimizle Koordinasyon Toplantısı, Gökçeada’daki Kiliselere İadesine Karar Verilen İkonalar’ın Takdimi gibi etkinliklerin düzenlenmesi planlanıyor.

Haber Merkezi

Bakan Ersoy Çanakkale’ye geliyor yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku