Baja Troia Heyecanı Yeniden Start Alıyor

1 yıl önce eklendi 52 defa görüntülendi

2017 senesinden bu yana İSOFF tarafından uluslararası EAST EUROPEAN TOUT TERRAIN SERIES Türkiye ayağı olarak düzenlenen Baja Troia Turkey, 28-31 Ekim tarihleri arasında yine Çanakkale’de muhteşem etaplarda start alacak.

 

Ralli ve Raid Kategorilerinde koşulacak bu zorlu yarışta, Türkiye’den ve dünyadan tanınmış off-road ekipleri start alarak hem off-road etaplarını hem de yüksek hızlı performans etaplarını kat edecekler. Tanınmış yarış takımı İtalyan Rallıart’ın da 8 araç ile kayıt yaptırdığı organizasyonda; Romanya, Yunanistan, Sırbistan ve Macaristan’dan gelen ekiplerin yanında, Türkiye’nin önde gelen otomobil yarışçıları da mücadele edecek. 43 ekip 4 gün sürecek bu yarışta Çanakkale ve Bayramiç sınırlarında dağ yollarının ve off-road parkurlarının yer aldığı zorlu etaplarda rekabet edecekler. Yarışta ayrıca şehir içinde koşulacak bir Süper Seyirci Etabı da yer alacak.

 

2017 yılından bu yana Çanakkale şehrinin değerli katkıları ile düzenlenen yarış, Çanakkale’nin tarihi ve doğal hazinelerinin Türkiye dışından katılan yarışçı ve seyirciler tarafından keşfedilmesi açısından sayısız kazanımlar sağlıyor.

Haberi Kaynak Sitede Oku