Bağımlılıkla mücadele kurulu toplandı

5 ay önce eklendi 16 defa görüntülendi

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2022 Yılı Toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Yarbay Ercan Oran, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl müdürleri, STK temsilcileri ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Aslı Okan tarafından 2021 yılı bağımlılıkla mücadele faaliyet planın gerçekleşme oranları ve yapılan çalışmalar hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Aslı Okan tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından; Biga Kaymakamı Erdinç Dolu tarafından Biga ilçesinde Bağımlılıkla Mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal tarafından Çan ilçesinde Bağımlılıkla Mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında, İl Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Kartal tarafından İl Emniyet müdürlüğünün Çanakkale il genelinde uyuşturucu ile mücadeleye yönelik yapılan çalışmalar, faaliyetler, yapılan operasyonlar, gerçekleştirilen eğitim ve denetim faaliyetleri hakkında,

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Merkez Müdürü Feride Akkol tarafından, Bağımlılıkla mücadele kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün koruyucu ve önleyici faaliyetleri ve çalışmaları hakkında katılımcılara yönelik bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Bağımlılık hususuna sıfır toleransla yaklaştıklarını ifade eden Vali İlhami Aktaş, bağımlılık yapan maddeler ile mücadele ederek geleceğin teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi ve tüm toplumu bağımlılıktan korumak için vatandaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile iş birliği ve uyum içinde faaliyetlerin devam edeceğini belirtti.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı; bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından gündem önerisi ve bir sonraki toplantıda sunum yapacak kurumların belirlenmesi ile son buldu.

Haber Merkezi

Bağımlılıkla mücadele kurulu toplandı yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku