"Andımız Genç Nesiller İçin Bir Hedef Göstericidir.."

1 yıl önce eklendi 38 defa görüntülendi

İlköğretim okullarında öğrencilere okutulan Adımız’ın Danıştay tarafından tamamen okullardan kaldırılması sonrasında İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar “Andımız, gençlerimizin millet ve vatan sevgisini kazanması için yapılmış bir çalışmaydı. Kaldırılmasını doğru bulmuyorum” dedi.

 

Çözüm süreci döneminde ilk defa kaldırılması gündeme gelen ve 2013 yılında da “Faşist bir uygulama” tarzında ifadelerle okullarda okutulması engellenen Andımız, Danıştay’ın oy üstünlüğü sonucu aldığı kararla okullardan tamamen kaldırıldı. Konuyla ilgili İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar yazılı bir açıklama yaparak, gelişmeye tepki gösterdi.


“TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NİN HER EVLADI, GÜZEL BİR GELECEK İÇİN ANT İÇEBİLİR”
Andımız’ın genç nesiller için bir hedef gösterici olduğunu ifade eden Başkan Yıldızlar, “Genç Cumhuriyet’in ilk yıllarından günümüze kadar her sabah okunmuş Andımız, gençlerimizin millet ve vatan sevgisini kazanması için yapılmış bir çalışmaydı. Kaldırılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum. Genç nesiller için bir hedef gösterici olan Andımız, Türklük ve vatan bilincinin kazandırılması için önemli bir bağdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her evladı, güzel bir gelecek için ant içebilir. Bugün andımızı kaldırmak için Danıştay üyelerinin değişmesini bekleyenlerin, Türkiye’yi nasıl bir hale soktuğunu da görmekteyiz. Türkiye’nin değerleriyle oynamaya çalışanlar, hesabı bu millete sandıkta verecektir” dedi.

Haberi Kaynak Sitede Oku