AKP’li Turan isyan etti, “Çıldıracağım”

1 yıl önce eklendi 121 defa görüntülendi

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından Ekrem İmamoğlu’na yönelik eleştirilerde dilin değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Turan, “Bu yaklaşımımız; sadece bu başarısız şahsı büyütüyor. Esaslı bir dil değişikliğine gitmek zorundayız.” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu dün sosyal medya hesabından açıklamada, bu hafta sonunda 500 bin ton asfalt çalışması yapıldığını belirtmişti. İmamoğlu söz konusu paylaşımında şehven bir hata yapıldığı belirterek kısa süre sonra açıklamasını düzeltip 5 bin ton asfalt çalışmasını yaptıklarını söylemişti.

“ÇILDIRACAĞIM”

Yapılan hatadan dolayı gelen eleştirilere AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Turan, dilin değiştirilmesi gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Çıldıracağım! Dünyanın en başarısız Bld Bşk’ı; ama sanki eleştirecek bir icraatı yok da “sehven” diye itiraf ettiği bir yazım hatası etrafında dönüp duruyoruz! Bu yaklaşımımız; sadece bu başarısız şahsı büyütüyor. Esaslı bir dil değişikliğine gitmek zorundayız. Böyle gidersek.”

The post AKP’li Turan isyan etti, “Çıldıracağım” appeared first on Korkusuz17.

Haberi Kaynak Sitede Oku