AKLIN YOLU BİR

1 yıl önce eklendi 49 defa görüntülendi

Uzun süreden bu yana Gestaş, yeni gemi aldı-alamadı, alacak olmadı iddialarına Genel Müdür Mahir Sevinç, son noktayı koydu. Yeni gemi alımı için İl Genel Meclisi’nde ayak sürçen CHP’lilere inat Gestaş, yeni gemilerin sahibi oldu.

Gestaş Kurucu Genel Müdürü Hasan Yürükçü’nün siparişi üzerine özel sektör tarafından yaptırılıp kiraya verilen gemiler, açılan ihale sonunda Gestaş’ın malı oldu. Kurucu Genel Müdür Yürükçü’den sonra, bir Genel Müdür ile iki Vali değişimini gören Gestaş şirketinin yeni Genel Müdürü Mahir Sevinç, “Aklın yolu birdir” atasözünü hayata geçirerek hem şirketi hem de bürokrasiyi rahatlattı.

Sermaye yetersizliğinden dolayı şirketin kuruluş aşamasında sipariş verilip Kolin İnşaat firması tarafından yaptırılan gemiler, şimdi şirketin malı oldu. Yapılan ihaleye başka firma girmeyince Gestaş, Kolin İnşaat grubuna ait gemileri satın alarak, en başından yapılması gereken hareketi gerçekleştirmiş oldu.

Bravo Genel Müdür Sevinç’e!

Gestaş Genel Müdürü Mahir Sevinç bilindiği üzere göreve geldiği günden bu yana hizmet etmek, firmayı eski parlak günlerine çevirmek için uğraş vermişti. Göreve başladığı ilk günlerde el yordamı ile hizmet vermeye çalışan Sevinç, Çanakkale’yi ve bölgeyi tanıdıkça ayağı yere basan işler yapmaya başladı. Müdür Sevinç’in bu tutumu, şirketi ve çalışanları ne kadar rahatlattıysa, siyaseti de bir o kadar rahatlatıp rahatlatmadığını önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Şimdi düşünme sırası, konuyu anlamadan siyaset yapmaya çalışan CHP’li üyelerin ne tavır takınacağına geldi.

Güngör Yıldız

AKLIN YOLU BİR yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku