Akademik Dürüstlük Kültürü Geliştirme Seminerleri başladı

1 yıl önce eklendi 61 defa görüntülendi

Bu yıl 18-22 Ekim 2021 tarihleri arasında kutlanan “Avrupa Akademik Dürüstlük Haftası” kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Akademik Etik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen programın açılış töreni Troia Kültür Merkezinde gerçekleşti.

ÇOMÜ’nün haberine göre; Programa; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Genel Sekreter Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Dekanlar ve Bölüm Başkanları katıldı.

Akademik dürüstlüğün öneminin altını çizen ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat şunları söyledi; “Üniversitemizde Akademik Etik Uygulama ve Araştırma Merkezi kurduk. Kurumsal etik değerlerin geliştirilmesi için çalışılıyor. Merkez Müdürü Doç. Dr. Salim Razı bu alana gönül vermiş biri. Kendisine teşekkür ediyorum. Tüm akademisyenlerimizden de beklediğim şey akademik etik değerlerin üniversitemizde kurumsal hale getirilmesi için çalışmaları. Bu alanda model bir üniversite olalım.”

ÇOMÜ Akademik Etik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Salim Razı ise yaptığı sunumda, akademik dürüstlüğün temel değerleri hakkında bilgiler vererek, akademik dürüstlük kültürü oluşturabilmek için merkezin amaçları, çalışmaları, işbirlikleri hakkında bilgiler verdi.

Üç gün sürecek programın açılış töreni soru ve cevaplar ile son buldu.

Akademik Dürüstlük Kültürü Geliştirme Seminerleri başladı yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku