AK Partili Şerafettin Uyanık PKK Terör Örgütü ve Destekçilerini Lanetledi.!

11 ay önce eklendi 33 defa görüntülendi

AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkan Yardımcısı ve Siyasi Hukuk İşleri Başkanı Şerafettin Uyanık yapmış olduğu açıklamada ” GARA’DA Kİ 13 ŞEHİDİMİZİN HESABI SORULACAKTIR. BEN DE BİR KÜRDÜM. LANET OLSUN SİZE” dedi.

Şerafettin Uyanık açıklamasının devamında ” Öncelikle vatan mücadelesinde Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve bütün ülkemize baş sağlığı diliyorum.

Baştada şahsım adına ifade ettiğim gibi bende Güneydoğulu bir kürdüm, ‘Benimde dedelerim atalarım bu topraklar için en ön saflarda savaştı, “AMA asla ihanet edenenin yanında olmadığı gibi karşısında durdu yetmedi savaştık, Nasıl mı.?

17 yaşında elimize silâh alarak polisimize, Askerimize, vatandaşlarımıza kurşun sıkan hain Pkk terör örgütüne karşı savaşarak mücadele ettik.Anadolu’da, Kıbrıs’ta, Çanakkale’de beraber Kürd’ü Türk’ü can verdik, “Ama hiç bir zaman yanı başımızda tek bir vatan haini barındırmadık.

Ben 3 yıl gönüllü 18 ay zorunlu vatani görevimden sonra, Bundan tam 20 yıl önce şehit kanlarıyla yıkanmış bu kutsal şehirde Çanakkale’de yaşama kararı aldım.Lakin burada gördüğüm tablo karşısında hayretler içerisinde kalmıştım.Biz o zamanlar sadece Pkk ve siyasî uzantılarını Doğu ve Güneydoğu’da sanırdık, ÇOK YANILMIŞIZ.!

“Nevruz kutlamalarında Çanakkale Belediye başkanı terörist başı Apo ve pkk posterleri altında konuşma yapıyor, CHP genel başkan yrd. ve aynı zamanda Çanakkale millet vekili Muharrem Erkek ise dehşet verici bir şekilde sınırlarımızda terör örgütü unsuru YPG-PYD olsun diyerek açıklamalar yapıyor.

EVET ÇOK ŞAŞIRDIK. ! Kürdü, Türkü, Çerkezi, Alevisi, Sunisi, Laz’ı pomağı… özetle bu milletin tüm unsurları ile birlikte 250.000 Şehit verdiğimiz bu kutsal topraklarda bu görüntüler ile karşılaşmak her birimizi derinden etkilemiş ve sarsmıştır.

Terör örgütü Pkk’nın uzantıları olan PYD- YPG – sınırlarımızda olsun bizim için hiç bir sakıncası yok diyen Çanakkale CHP millet vekili Muharrem Erkek işte bugün sizin Atatürk’ün köklerinden kopmuş emaneti olan ve kurduğu eski CHP ile hiç bir alakanızın kalmadığı apaçık ortadır.

Dizayn ettiğiniz mevcut CHP zihniyeti ise malum Terör örgütleri ve yasal uzantıları ile açık ve aleni olarak kol kola yürümektedir.Bu yüzden sizlerin kirli ellerinde her bir şehidimizin kanları yer almaktadır.Bu asil ve aziz Türk milleti arkasında durduğu devletin tüm kolluk güçleriyle bunların hesabını sizlerden en ağır şekilde soracaktır bundan zerre şüpheniz olmasın.! ” ifadelerine yer verdi.


Haberi Kaynak Sitede Oku