AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’nın Edirne Keşan’da düzenlediği Eğitim ve Motivasyon Kampı’nı ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi.

8 ay önce eklendi 28 defa görüntülendi

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları ve 39 ilçe Gençlik Kolları Başkanlarının katıldığı kampta konuşan Turan: “Bugün ciltlere sığmayacak kadar şanlı tarihlere sahip, adeta medeniyetimizin kalbi iki kadim şehrimiz, ecdadın emaneti Çanakkale ve İstanbul buluştu. Tüm dünyaya sevgi ve kardeşlik yayan Anadolu burada. Çanakkale ile İstanbul tarihin kardeş kıldığı iki şehir. İçinden deniz geçen sadece iki şehir var, biri Çanakkale ve diğeri İstanbul. Fatih Sultan Mehmet Han, İstanbul’u fethederken nasıl ki Anadolu Hisarı ve Rumeli Hisarı’nı yapmışsa, aynı tarihte Çanakkale‘de Kale-i Sultaniye’yi ve Kilitbahir Kalesi’ni yapmıştır. İstanbul’u fethetmiş, deyim yerindeyse Çanakkale’yi kurmuştur. İstanbul benim için çok özel bir şehir. Çanakkale’de doğdum, İstanbul’da büyüdüm. Şimdi de İstanbul’daki siyasi tecrübemizle Çanakkale’de hizmet ediyoruz.  Bugün AK Parti’mizin vicdanı diye bildiğimiz, heyecanı yüksek gençlerimizle İstanbul AK Gençliğin Eğitim ve Motivasyon Kampı’na katılmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bugünün ve yarının mimarı gençliğin enerjisi, heyecanımızı diri tutmamızı sağlıyor. AK Parti Gençlik Kolları 1,5 milyona varan genç üyesiyle, Türkiye’nin en büyük, en güçlü gençlik teşkilatı. Bu kutlu yürüyüşün 20 yıldan beri katlanarak büyümesindeki belki de en önemli mihenk taşlarından biri gençlerimizin her zaman bu kutlu davaya güçlü bir omuz vermesidir.  Bizler seçimden seçime gençliği hatırlayan, dertlerini sadece seçim maratonunda dinleyen bir parti olmadık, olmayacağız. Bizler gençlerimizi, bir kardeş, bir arkadaş, bir yoldaşı olarak gören, dertlerinde ve sorunlarında yanında olup çözüm üreten, engelleri kaldıran bir hareketin mensuplarıyız.  20 yıldan beri gençlerimiz için hem eğitim hayatlarında hem spor hem de sosyal hayatlarında onlara yardımcı olacak, onları destekleyecek adeta devrim niteliğinde birçok adım attık ve atmaya devam edeceğiz. Şunu çok iyi biliyoruz ki, eğer bizler yarının Türkiye’sinin bugünden daha ileride, daha müreffeh, daha güçlü olmasını istiyorsak gençlerimizin her konuda yolunu açacak, onlara destek verecek ve samimiyetle gençleri dinleyecek bir anlayışta olmamız lazım. Buradaki bu heyecanı görünce doğru yolda olduğumuzu, gençliğin liderinin arkasından her geçen gün daha güçlü adımlarla yürüdüğünü görüyoruz. Gençlerimize yürümek yetmez, koşmak lazım diyoruz. Aldığınız bayrağı daha yükseğe çıkarmak, sizden sonraki nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak için çok çalışmalısınız diyoruz. Bu duygularla bu özel organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm genç kardeşlerimizi, başkanlarımızı selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Turan’ın ziyaretine AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas ve İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal iştirak etti.

Haberi Kaynak Sitede Oku