AĞABEYİ GİBİ POLEMİK DEĞİL İCRAAT DOSYASIYLA GİTTİ

1 yıl önce eklendi 67 defa görüntülendi

TBMM'de 5 yıldır Çanakkale Milletvekili olarak görev yapan, kapısına gidenleri 'sen CHP'lisin' yada 'falan partilisin' diye geri çevirmeyen, Ak Partili belediyelerin yanısıra daha çok CHP'li yada İyi Partili belediye başkanlarının taleplerini, sorunlarını dinleyip bugüne kadar gerçekleştirdiği kazanımlar basında geniş yer bulan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, buğün de Çan heyetini kabul etti.

CHP'lilerin 'ağabeyi' olarak hitap ettikleri Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Ülgür Gökhan, Kentin birçok sorunu orta yerde dururken Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile milletvekili seçildiği günden bu yana sıcak ve samimi iletişim kuramazken İlçeler adeta tuttuğunu koparıyor ve seçim bölgelerine icraat yapılmasına öncülük ediyor.

2018 seçimlerinde 'Köy siyaseti yapıyor' diyerek aday gösterilmeyen Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, eski bir parlamenter adabı içinde STK'larla birlikte Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ı Ankara'da ziyaret etti. Öz, STK temsilcileriyle birlikte 'Çan'ın taleplerini' içeren bir de paket sundu. Öz'ün sosyal medya hesabında yayınlanan paylaşımda talepler şöyle sıralandı:

 

Şehrimizin gelişimine ve değişimine ışık tutacak, ekonomik anlamda kalkınmasına katkı sunacak, bölgede istikrar yaratacak sosyo-ekonomik yapılanmalara ev sahipliği yapacak projelerimiz yanımızda; Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli başkanları ile birlikte Ankaradayız. STK Başkanlarımıza Çan için bizlere eşlik etmelerinden dolayı ayrıca teşekkürlerimi iletirim.
Bu anlamda devletin destekleyen ve teşvik eden yanında olarak, her fırsatta kapısını çaldığımız ve yardımlarını bizlerden esirgemeyen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Sayın Bülent TURAN'ı ziyaret ederek bazı konularda görüşmeler gerçekleştirdik.
ÇAN OSB
Görüşme konularımızı içeren ve "Proje Dosyamızda" yer alan OSB konusunda ilgili bakanlıkların il Müdürlükleri ile görüşlerimizin sürdüğünü, Sanayi ve Ticaret Odası ve Borsası ile birlikte yürütülen OSB Alanında yatırım yapmaya hazır firmaların talepleri oluşmaya başladığınından kendilerini haberdar ettik. Çan OSB sürecinde Bakanlık görüşmelerinde kendisinin her konuda yardımcı olacağı bizleri sevindirdi.
KOCABAŞ ÇAYI TERSİP BENDİ
Bununla birlikte Kocabaş Çayı'nın düzenlenmesi ve ruhsubat görüntüsünün engellenmesi için çay yatağına yapılması elzem olan "tersip bend" projesinin hızlanmasını talep ettik.
ÜNİVERSİTE VE FAKÜLTE
Hemşehrilerimizin heyecan ile beklediği ilçemize bir fakülte getirilmesi konusundaki taleplerimizi içeren görüşmeleri sayın vekilimize ilettik.Kendisi de belirli aşamalar gerçekleştiğinde yardımcı olacağını ifade ettiler.
ÇAN FEN LİSESİ
Son olarak ilçemizin ihtiyaç duyduğu ve hemşehrilerimizin heyecanla beklediği, tüm siyasilerin, oda ve stk’ların da başından beri uğraş verdiği "Fen Lisesi" inşaasının yapılacağını kendileri tekrar ifade etmeleri bizleri sevindirdi.
SÜT FİYATLARI
Ayrıca süt üreticilerini ilgilendiren; süt fiyatlarının düşük olduğu sorusuna sayın vekilimiz bununla ilgili çalışmaların yapıldığı ve üreticiyi memnun edecek bir karşılığın sağlanacağını ifade ettiler.
Sayın Bülent Turan’a, Çanımız için yapılmasını düşündüğümüz ve düşünülen projeler çerçevesinde her konuda hassasiyet göstermesinden dolayı çok teşekkür ederiz.
Haberi Kaynak Sitede Oku