“Açlar, terk edilmişler, kalıcı çözüm lazım”

11 ay önce eklendi 28 defa görüntülendi

İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Av. Güneş Pehlivan, geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Çınarlı köyü civarındaki köpek yavrularının sesi oldu. Pehlivan, hayvanların aç ve terk edilmiş olduklarını çizerek “kalıcı bir çözüm lazım” dedi.

İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Av. Güneş Pehlivan, geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Çınarlı köyü civarındaki köpek yavrularının sesi oldu. Pehlivan, paylaşımında şöyle dedi: “Bu minikleri kuzenlerim dün tesadüfen Çınarlı köyünden yukarıya doğru arabayla geçerken görmüşler. Köyün dışında, her türlü yiyecek kaynağından uzaktalar. Muhtemelen anne yavrular doğmadan önce oraya özellikle bırakılmış. 9 yavru ve çok zayıf, halsiz düşmüş bir anne var. Dün hazırlıksız yakalanmışlar, yanlarında verebilecekleri herhangi bir yiyecek yokmuş. Dönüş yolunda köy bakkalından bulabildikleri yiyecekleri götürmüşler.”
“AÇLIĞIN YAPAMADIĞINI KAMYONLAR YAPACAK…”
“Bugün de ziyaretlerine gittik, yiyecek götürdük. Anne olanca açlığına rağmen, yavruların yiyip doyduğundan emin olmadan önce hiçbir şeye dokunmadı. Ancak yavrular yedikten sonra yedi. Bu arada yoldan geçen küçük araçlar köpekleri gördüğünde yanlışlıkla yavrulara zarar vermemek için yavaşlayarak, yolun üzerindeki yavrunun oradan çekilmesini sabırla bekleyerek ve çok özenli bir şekilde yoldan geçtiler. Ne yazık ki yol, maden şirketlerinin hafriyat kamyonlarının da sıklıkla kullandığı ve elle yavaşlamalarını işaret etsek de hızla geçmeye devam ettikleri bir yol… Bu anne ve yavrular için daha kalıcı bir çözüm planlayacağız elbette, aksi halde açlığın yapamadığını, köy arası bir yolda dikkatsizce hız yapan kamyonlar yapacak.”

Haberi Kaynak Sitede Oku