5 Bin Ağacın Katline İmza Atan CHP İl Genel Meclis Üyelerinin İstifası İsteniyor

1 yıl önce eklendi 111 defa görüntülendi

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde bira araya gelecen CHP’li Yöneticiler ve değişikliğe “Hayır” oyu veren CHP il genel meclis üyeleri halen askıda olan İmar Değişikliğine itiraz dilekçelerini teslim ettiler. 100 e yakın CHP li parti yöneticisi ve HAYIR oyu kullanan İl Genel Meclis üyeleri bir araya gelerek dilekçelerini evrak kayıt bölümüne verdiler. 27 Res e karşı çıkan vatandaşların itiraz sürelerinin ay sonuna kadar olduğunu söyleyen partililer iki kez daha kitlesel itiraz dilekçesi vereceklerini açıkladılar.

Hatırlanacağı üzere Çanakkale İl Genel Meclisi 11 Mayıs 2020 günü olağanüstü toplanmış bir önce ki toplantıda komisyonlara havale edilen Saros RES Projesi İmar Değişikliği, oy çokluğu ile kabul edilmişti.

Böylelikle ilk etaplarda CHP’li İl Genel Meclis üyelerinin tepki gösterdiği Saros RES Projesi İmar Değişikliği talebi malum CHP li üyelerin ŞAİBELİ bir şekilde ”U”dönüşü yapması neticesinde 22 kabul, 12 red oyuyla meclisten geçmiş olmuştu.

HATIRLATALIM; 28 nisan’da sert tartışmalar sonucunda malum dosya komisyona havale edilmişti. Çanakkale İl Genel Meclis başkanı Sadık Göğüsgeren ise bir kaç ay önce yaptığı basın açıklamalarında Çanakkale’de ki RES yoğunluğunun çok fazla olduğunu vurgulayan basın açıklamaları ile gündeme gelmişti.

Ancak 11 Mayıs’ta bu sefer olağanüstü toplanan mecliste CHP Grubundan; Sadık Göğüsgeren (Bayramiç) , Zeki Sezer (Bayramiç) Erdinç Ceyhan (Ezine) Aşkın Gülşen (Ezine) Halil Duymaz (Eceabat) ve Hakkı Sezen (Biga) EVET OYU ile 6 üyenin fikir değiştirdiği gözlemlenmiş, Parti tabanından il yönetimine kadar malum il genel meclis üyeleri eleştirilerin odağında yer alarak, İSTİFA ETMELERİ yönünde , hem basında hem sosyal medyada tepki içerikli açıklama ve paylaşımlarda bulunulmuştu.

Bilindiği üzere Borusan EnBW Enerji’ye bağlı Boylam Enerji’ye ait “Saros Rüzgar Santrali” projesinin ÇED dosyasına göre Santral Sahası yaklaşık 10.906 hektarlık alanda 5 Bin ağacın kesilmesi planlanmıştı. CHP tabanından ise her geçen gün il genel meclisinde EVET veren CHP il genel meclis üyelerine tepkiler artarak devam ediyor. İSTİFA sesleri ise parti kulislerinde ŞİDDETİNİ arttırarak yankılanıyor.

Haberi Kaynak Sitede Oku