4 adayın kıran kırana yarışı

5 ay önce eklendi 14 defa görüntülendi

Kasaplar, Lokantacılar, Gazinocular Odası olağan genel kurulu, saat 10.00’da Çataltepeliler Lokali’nde başladı. Genel kurul, başkan adaylarının konuşmaları ile başlarken, 4 aday da yapacaklarını üyelere aktardılar. 4 aday, 4 farklı renkle seçimde yarışırken, oy verme işlemi ise saat 12.00’de başladı. Sandıklar saat 17.00’de kapacak ve olağan seçimli genel kurulda yeni başkan belirlenmiş olacak.

Esnaf Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan’ın divan başkanlığında, Kasaplar, Lokantacılar, Gazinocular Odası olağan genel kurulu, saat 10.00’da Çataltepeliler Lokali’nde başladı.

Başkan adayları ise Selahattin İş, Mehmet Şahin, Abdulaziz Asan ve Arif Uzunoğlu oldu. Başkan Adaylarından İş beyaz atkı, Asan kırmızı atkı, Uzunoğlu mavi atkı ve Şahin sarı atkı ile genel kurula geldiler. Oy pusulaları ise atkı renklerine göre basıldı ve adaylar renklerine göre 4’e ayrıldılar. Genel kuruldaki konuşmaların ardından faal üye sayısı 1.970 olan oda için seçim heyecanı başladı. Sandıklar saat 17.00’de kapanacak ve blok liste girilen seçimde başkan belirlenmiş olacak.

Başkan Adayı Arif Uzunoğlu, “Seçim sonrası, sizleri ziyaret etmeye devam ederek, sıkıntılarınız dinleyip, sorunlarınızın çözümü için yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz. Odamızın başkanlığını sürdüren Selahattin ağabeyime ve yönetim kurulumuza bugüne kadar verdikleri hizmetler için teşekkür ediyorum. Diğer başkan ve yönetim kurulu adaylarına teşekkür ediyorum. Bizler bu yola çıktığımızda, yönetim kurulu adaylarımızla her meslek grubundan arkadaşlarımızı seçtik. Yönetim kurulumuz sahada aktif, genç, dinamik dostlarımızdan oluşmaktadır. Biz emeklilik sonrası bu göreve talip olmaya gelmedik. Biz emekliliğimizi yaşamak için değil, çalışma için adayız” dedi.

Başkan Adayı Mehmet Şahin, “Esnafımız için emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Gerek odamızın pandemi dönemindeki yetersizliği ve birçok eksikliği, adaletsizliği gidermek için bu göreve talibiz. Bugünü sabırsızlıkla bekledik. Sizin için ne yaparız diye çalıştık. Kapı kapı gezdik. Dersimize iyi çalıştık. Birilerinin artık yeter demesi gerekiyordu. Odamızda, bazı açılardan işletmeye benzer. Bu işletme artık kendisini büyütemiyor. Aynı hatalar devam edilerek, doğruya ulaşılmaz. Artık değişim vakti gelmiştir. Bu değişimde biz varız. Ahilik, dayanışmadır. Birlikteliktir. Beraberliktir. Bugün hangi arkadaşımız odamızdaki birlikten bahsedebilir” ifadelerinde bulundu.

Başkan Adayı Abdulaziz Asan, “Biz bu odaya niçin aday olduk? Önce şunu söyleyeyim, ilk günden beri söylediğim tek bir şey var, bu oda yeri ve şekli ile bizim esnafımıza yakışmıyor. Bizim ilk projemiz, odanın yerini esnafımızın rahat ulaşabileceği bir yere taşıyacağız. 30 senedir mevcut yönetim hizmet veriyor. Biz odayı taşıyacağız dedik. Şimdi onlarda taşıyacağız diyorlar. 30 senedir aklınız neredeydi diye sorarlar adama. Bir sürü esnaf arkadaşımız var. Pandemi de iş yerlerini kapattılar. Evlerine bir dilim ekmek götüremeyen arkadaşlarımız oldu. Benim evine süt götüremeyen esnaf arkadaşlarım oldu. Zor durumda kalan arkadaşlarımızın çocuklarına, burs ayarlayacağımızın sözünü verdik. Üniversite mezunu gençlerimizle, tecrübeli arkadaşlarımızı yan yana getirdik. Size hizmet için, yapılmayan işlerin çözümü olabilmek için aday olduk” ifadelerini kullandı.

Başkan Adayı Selahattin İş, “Arif kendi işini zor gerçekleştiriyor. O kadar çok işi var ki odaya yardım edecek durumu yok. Babası bile söyledi. Oğlum oda işine girme, işlerin yoğun dedi. Arif arkadaşıma teşekkür ediyorum. Mehmet diyor ki bunlar bunlar, mazot, hastane, postane… Sen 8 yıldan beri odaya uğramayan, oda aidatını ödemeyen Mehmet kardeşim… Seçime 15 gün kala geldin, aidatlarını ödedin. Seni icraya vermedik kardeşim” dedi.

Başkan Özcan, konuşmaları şahsileştirmeyin uyarısında bulundu

İş’in konuşmasının arasında, Esnaf Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan konuşmaya müdahale ederek, konuşmaları şahsileştirmeden yapalım dedi.

Selahattin İş sonrasında, “Bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Genel kurulun hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Genel kurulda, başkan adaylarının konuşmalarının ardından, üyeler oy kullanmaya başladılar.

Tunahan Ünsal

 

4 adayın kıran kırana yarışı yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku