105. Yılı Anıldı

1 yıl önce eklendi 33 defa görüntülendi

“9 Ocak İtilaf Devletlerinin Gelibolu Yarımadası’nı Tahliyesinin 105. Yıl Dönümü” Kovid-19 salgını kapsamda alınan tedbirler ve 9 Ocak’ın Cumartesi’ye denk gelmesi sebebiyle sınırlı katılım ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak Çanakkale Şehitler Abidesi’nde resmi bir program ile 8 Ocak Cuma (Bugün) günü kutlandı.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mustafa Oğuz ve Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumlarıyla başlayan program, şehitler için saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua okunmasının ardından protokol üyeleri tarafından şehitliklere karanfil bırakılmasıyla sona erdi.

Programa Çanakkale Valisi İlhami Aktaş 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mustafa Oğuz, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğ. Mehmet Cem Okyay, Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail Kaşdemir, Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tahsin Saruhan, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli ile Çanakkale Protokolü katıldı.

Haberi Kaynak Sitede Oku